Vytápění kostelních lavic
- Zdravé teplo při bohoslužbách – S ohledem k lidem i k historickým a uměleckým objektům. Se zřetelem na specifický provoz a interiér kostela.
- Povrchová teplota tělesa nepřesáhne 50°C, čímž nedochází ke spalování prachu a topná tyč vás nemůže popálit.
- Cílené a příjemné teplo bez zbytečných ztrát – Topení FOXIS turbulentně ohřívá přímo vzduch, a to pouze v prostoru pod kostelními lavicemi jako vanu s teplou vodou. Nahoru uniká minimum tepla
- Dlouhá životnost – Opletený výměník z mědi nestárne a hodí se ke dřevu kostelních lavic. Při správném zacházení mají topné tyče prakticky nekonečnou životnost.
- Variabilita i v průběhu času – Vyrábíme elektrické i teplovodní lavicové topení. Pokud zvolíte elektřinu a situace si vyžádá změnu, stejná topidla lze napojit na topnou vodu s minimálními dalšími náklady.
- Jednoduchá montáž a výroba na míru – Montáž i údržba jsou velmi jednoduché, stejně tak případný servis. Topné tyče do kostelních lavic vyrábíme přesně na míru. Dodatečně je lze nastavit nebo zkrátit.
Topení v kostelních lavicích má v krátkém čase přenést teplo na člověka tak, aby teplotní změny nepoškodily historické a umělecké části památky. Obvyklé topné tyče sálají teplo na podlahu a ohřátý vzduch stoupá z podlahy nahoru. Topné tyče Foxis kombinují sálavé a konvekční teplo. Roztopí drátěný koš a turbulentně ohřívají vzduch, který se drží pouze v prostoru pod lavicí.

Celý topný systém Foxis vyrábíme v přímo Česku přesně na míru kostelní lavice. U nejčastější elektrické varianty se vidlice topné tyče zastrčí do zásuvky nainstalované v lavici. Praxe ukazuje vhodný příkon 360 W/bm lavice.
Systém byl kontrolován a spoluvyvinut ve spolupráci s VUT katedrou TZB.
ZEPTEJTE SE V KOSTELÍCH, JAK JSOU S NAŠÍM TOPENÍM SPOKOJENÍ. PODÍVEJTE SE NA REFERENCE.
Informace k častým dotazům najdete zde.